wtorek, 9 lutego 2016

Nie każdy kaczor jest zły - czyli szalony weekend z Akademią Duckie DeckW lutym trafiłam na FB na Akademię Duckie Deck (FB), był to, jak się okazało ostatni moment aby załapać się na darmowe warsztaty dla dzięki organizowane przez Akademię na terenie Warszawy i Krakowa. Była walka o miejsce i czatowanie na zwolnione terminy na FB. W sobotę udało mi się zapisać Franka na programowanie z robotem Photon.źródłoPrzygoda zaczęła się średnio bo zmęczony Franek zasnął w samochodzie i za nic nie miał ochoty budzić się i brać udziału w zajęciach. Na szczęście nie marudził głośno i po jakimś czasie zainteresował się nimi bardziej ;). Bardzo wesoła pani (z pomocą 2 panów) opowiedziała dzieciakom o tym czym jest robot Photon (FB). A jest to mały, milutki robocik interaktywny, który w połączeniu z tabletem lub telefonem pozwala dziecku postawić pierwsze kroki w nauce programowania. Podczas zajęć dzieci przeprowadziły go przez całą planszę do gry, wykonując przy tym zadania i odpowiadając na pytania. Każde dziecko mogło wykonać jakąś czynność, nikt nie został pominięty. Jedne rzucały kostką, inne zapisywały ruchy na tablicy a jeszcze inne na tablecie programowały wyznaczone ruchy. Potem wszyscy z zapartym tchem patrzyli czy się udało i czy nasz robot pojedzie tam gdzie trzeba. Z tym bywało rożnie, ale zwyczaj kolejne etapy kończyły się sukcesem. Franek uznał, że tylko programowanie na smartfonie jest ciekawe :)

Bardzo fajne było to, że po wyjściu z sali dzieciaki mogły bez problemów korzystać ze wszystkich pozostałych atrakcji na terenie budynku. A było ich całkiem sporo. Ogromne tory Stacyjkowo, interaktywna ciuchcia gdzie po założeniu gogli (ze smartfonem) dzieci przenosiły się do trójwymiarowego, wirtualnego świata na przejażdżkę bajkowym pociągiem. W tym czasie rodzice mogli obserwować trasę na ekranie. Dzieci było sporo, ale kolejek jak na darmowe zajęcia nie było praktycznie wcale. Brawo za organizację i miłą atmosferę.

                        Były też atrakcje dla starszych dzieci - labirynt z interaktywnym BB-8, robot sterowany smartfonem, gogle przenoszące w trójwymiarowy wirtualny świat dinozaurów (naprawę wow!) i muzyczny stół.  Wszystko można było zobaczyć, pomacać, wypróbować a obsługa cierpliwie tłumaczyła co do czego i z czym :)

                   

W niedzielę przyjechaliśmy na zajęcia z robienia karmników. Niestety ze względu na spóźnienie Pani nie dopuściła dzieci do zajęć. Szkoda, bo miejsce było a wiadomo, że dzieciaki były rozczarowane. Taki mały zgrzyt. Całe szczęście udało się zapanować nad sytuacją i ponownie korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji dodatkowych, uznając, że takie karmniki to sobie zrobimy sami w domu ;)
źródło


Ale to nie wszystko - na wiele warsztatów zwyczajnie nie zdążyliśmy się zapisać - a było ich sporo:
- Microsoft - nauka programowania z Minecraft
- Sandwich Chef - czy kanapka może być dziełem sztuki?
- Family Photo - kreatywne portrety rodzinne
- Huff & Puff - konstruowanie maszyn wiatrowych
- Trash Toys - tworzenie elektrycznych zabawek
- Homemade Ochestra - instrumenty handmade
- Tworzenie filmów animowanych z player.pl
- Muzykowanie z NOVIKĄ
- LOFI Robot - zbuduj robota!

Do wyboru, do koloru! 


Podsumowując - super zajęcia, bardzo ciekawe atrakcje i bardzo dobra organizacja. Można się było wiele dowiedzieć o nowościach, kreatywnym spędzaniu czasu z dzieckiem i możliwościach zajęć dodatkowych. Rodzice mieli miejsce gdzie mogli zjeść ciacho i wypić kawkę. Generalnie miło spędzony czas - bez hałasu, wrzasków, kolejek itd. Zabawa i trochę nauki w jednym. Wszyscy byli zadowoleni a Franek często pyta kiedy pójdziemy znowu "do kaczki". W kwietniu ruszają podobno kolejne warsztaty i jak już sobie na nie ostrzę pazurki ;). Jedyny minus to lokalizacja - tylko te dwa miasta (Warszawa i Kraków). Jeśli jednak mieszkacie niedaleko - koniecznie śledźcie stronę na FB i polujcie na kolejną edycję - naprawdę warto! Zapraszam też na stronę Akademia Duckie Deck, gdzie można poznać więcej szczegółów oraz zobaczyć galerię zdjęć w wydarzenia.

My wyszliśmy zmęczeni i zadowoleni a że zima wtedy dopisywała pojechaliśmy zobaczyć największy warszawski...sopel!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz